TIME TABLE

Timetable of Yunusabad district school number 327 for 2016-2017 year                       

  1-A class            Class teacher:   Nortojiyeva M

Monday

1 Maths

2. Alphabet

3. Writing

4.Handicrafts

   Tuesday

1.Maths

2. Alphabet

3.English

4. Writing  

 

Wednesday

1 Maths

2. Alphabet

3. Writing

4.PI

   Thursday

1.Alphabet

2.English

3.Writing

4. Music

        Friday

1.Educational lesson

2.Maths

3. Ethics

4. PI

       Saturday

1. Maths

2.Nature science

3.Traffic regulation

4.Art

State voluntary lesson-22 hours,  Optional lesson –0.5      Total : 22.5 hours

1-B Class           Class teacher:  Shodimatova N 

Monday

1. Maths

2. Alphabet

3. Writing

4.PI

Tuesday

1. Maths

2. English

3. Alphabet

4. Writing

Wednesday

1. PI

2. Maths

3. Alphabet

4. Writing

Thursday

1.Alphabet

2. Writing

3.English

4.Art

Friday

1.Educational lesson

2. Maths

3.Ethics

4. HAndicrafts

Saturday

1.Maths

2.Nature science

3.Music

4.Traffic regulation

State voluntary lesson-22 hours, Optional lesson –0.5   Total : 22.5 hours

2-A Class                Class teacher :  Rasulova Z

Monday

1. PI

2.Maths

3.Mother tongue

4.Reading

Tuesday

1.Maths

2.Russian

3.Mother tongue

4.Reading

 

Wednesday

1.Maths

2.mother tpngue

3.Reading

4.Nature science

Thursday

1. Mother tongue

2. Russian

3.PI

4.Ethics

Friday

1.Educational lesson

2.Maths

3.Reading

5.Handicrafts

Saturday

1.Maths

 2.Art

3.Music

State voluntary lesson- 22 hours,   Optional lesson –          Total : 22hours

2-В Class                Class  teacher :  Rasulova Z

Monday

1. PI

2.Maths

3.mother tongue

4.Reading

Tuesday

1.Maths

2.Russian

3.Mother tongue

4.Reading

Wednesday

1.Maths

2.Mother tongue

3.Reading

4.Nature science

Thursday

1. Mother tonue

2. Russian

3.PI

4.Ethics

 

Friday

1.Educational lesson

2.Maths

3.Reading

5.Handicrafts

Saturday

1.Maths

 2Art

3.Music

State voluntary lesson- 22 hours,   Optional lesson –        Total : 22hours

3-А Class           Class teacher :  Tojiyeva Gulnora

Monady

1. Maths

2. PI

3. Mother tongue

4. Reading

Tuesday

1. Reading

2. Maths

3. Mother tongue

4. Handicrafts

Wednesday

1.Maths

2. Russian

3. Mother tongue

4. Reading

Thursday

1. Mother tongue

2. PI

3. Reading

4.Ethics

 

Friday

1.Educational lesson

2.Maths

3. Mother tongue

4. Art

5. Reading

Saturday

1.Maths

2.Nature science

3.Music

4. Russian

State voluntary lesson- 24 hours, Optional lesson –        Total : 24 hours

    3-“B”Class          Class teacher :   Axmatxujayeva F

Monday

1.Maths

2.Mother tongue

3.Art

4.Reading

Tuesday

1. Maths

2.Mother tongue

3. Reading

4. PI

Wednesday

1. Maths

2. Mother tongue

3.Russian

4.Reading

5.PI

Thursday

1.Maths

2.Mother tongue

3.Handicrafts

4.Ethics

Friday

1.Educational lesson

2.Maths

3. Mother tongue

5.Russian

Saturday

1.Nature science

2. Maths

3.Music

State voluntary lesson-24 hours        Optional lesson –           Total: 24 Hours

4-“A” Class       Class teacher :   Saidazizova G

Monday

1.Reading

2.Maths

3.Mother tongue

4.Handicrafts

Tuesday

1.Maths

2.Mother tongue

3. Art

4.Reading

Wednesday

1. Maths

2. Russian

3.Mother tongue

4.Reading

Thursday

1.Reading

2.Ethics

3.Mother tongue

4.PI

Friday

1.Educational lesson

2.Maths

3.Reading

4.Russian

5.Mother tongue

Saturday

1.Maths

2.Nature science

3.Music

4. PI

State voluntary lesson-24 hours , Optional lesson –                  Total : 24 hours

4-“B”Class             Class teacher :   Sulaymonova Aqida

Monday

1. Maths

2. Reading

3. Mother tongue

4. Ethics

Tuesday

1.Maths

2.Mother tongue

3.Nature science

4.Russian

Wednesday

1. Maths

2.PI

3. Mother tongue

4. Reading

Thursday

1. Music

2. Mother tongue

3.Reading

4.Russian

5. PI

Friday

1.Educational lesson

2.Maths

3.Handicrafts

4.Reading

5. Art

Saturday

1.Maths

2. Mother tongue

3. Reading

State voluntary lesson-24 hours  ,  Optional lesson–        Total : 24 hours

    5-“A” Class                Class teacher:Rahimova Dilnoza

 Monday

 1. English

 2. Geography

 3. History

 4. Maths

 5. Computer

Tuesday

1.  Mother tongue

2.  Literature

3.  Maths

4.  PI

5.  Russian

Wednesday

1. English

2. Maths

3. PI

4. Mother tongue

5. Handicrafts

6. Handicrafts

Thursday

1. Mother tongue

2. Literature

3. Biology

4. Music

5. Russian

6. Native sense

Friday

1.Educational lesson

2. Maths

3. Mother tongue

4. History

5. Literature

6. art

Saturday

1 Mother tongue

2.Literature

3. Maths

4.English

 

State voluntary lesson-30 hours,  Optional lesson –0.5           Total : 30.5 hours

     5-“B” Class       Class teacher:Nazarova Mavlyuda

Monday

1. Art

2. Maths

3. Geography

4. History

5. English

Tuesday

1 Mother tongue

2. Literature

3. Russian

4. Maths

5. Computer

 

Wednesday

1. Mother tongue

2. Biology

3. Handicrafts

4. Handicrafts

5. English

6. Maths

Thursday

1.Mother tongue

2. Literature

3.History

4. PI

5 Music

Friday

1.Educational lesson

2.  Mother tongue

3. Literature

4. Maths

5 Native sense

Saturday

1. Mother tongue

2. Literature

3. PI

4 Maths

5. English

6. Russian

State voluntary lesson-30 hours,  Optional lesson –0.5          Total : 30.5 hours

      6-“A “Class               Class teacher: Abdullayeva Gulnoza

Monday

1 Maths

2. Maths

3. English

4. Art

5.History

6 PI

Tuesday

1. Maths

2. Maths

3. Mother tongue

4. Physics

5 Geography

6 Music

7.Russian

Wednesday

1. Handicrafts

2. Handicrafts

3. Mother tongue

4. Maths

5. Literature

 

Thursday

1. Russian

2. History

3. English

4. Biology

5. Geography

 

Friday

1.Educational lesson

2. Physics

3. Mother tongue

4 Literature

5. Computer

 

Saturday

1. Biology

2. English

3. Mother tongue

4. PI

5. Literature

6.Native sense

State voluntary lesson-32 hours,   Optional lesson –0.5             Total : 32.5 hours

           6-“B” Class             Class teacher:Rahimova Mahmuda

Monday

1.Handicrafts

2.Handicrafts

3.Maths

4. English

5. Art

6.History

7. Computer

Tuesday

1 Native sense

2. Maths

3. Geography

4.  Mother tongue

5. Literature

 

Wednesday

1. Mother tongue

2. literature

3.Maths

4. Russian

5. physics

Thursday

1. . History

2. English

3. Music

4 Geography

5. Biology

6. PI

Friday

1.Educational lesson

2. Mother tongue

 3. Maths

4 Biology

5. literature

6 Russian

Saturday

1. Maths

2. Mother tongue

3. English

4. Physics

5. PI

 

State voluntary lesson-32 hours,  Optional lesson –0.5         Total: 32.5 hours

7-“A” Class           Class teacher: Sodiqova Dilfuza

Monaday

1. History of Uzbekistan

2. English

3. Handicrafts

4. Physics

5. Algebra

6. physics

7.   Constitution

Tuesday

1. English

2. PI

3. Literature

4. Geometry

5. History

Wednesday

1. Algebra

2. Mother tongue

3. Literature

4. English

 5 Computer

 

Thursday

1. PI

2. Russian

3.Geography

4. Mother tongue

5. Chemistry

6. Music

Friday

1.Educational lesson

2. zoology

3Idea of the national independence

4. Geography

5. Russian

6. Geometry

Saturday

1 History

2. Algebra

3.zoology

4. Chemistry

5.Physics

6. Art

State voluntary lesson-34 hours, Optional lesson –0.5     Total : 34.5 hours

7-“B” Class           Class  teacher:Zaynutdinova Nargiza

      Monday

1. English

2. History

3 Art

4. Algebra

5.  handicrafts

6. Handicrafts  

7. Constitution

Tuesday

1. PI

2 Geography

3. Mother tongue

 4Literature

5 English

6. Computer

Wednesday

1. Literature

2 . PI

3. English

4. Mother tongue

5. Zoology

 6. physics

Thursday

1. Chemistry

2.Music

 3. Mother tongue

4. History

 

Friday

1.Educational lesson

2. Idea of the national independence    

3 . Mother tongue

4. Zoology

5. Geography

 6.  Russian 

 

Saturday

1.Chemistry

2.History

 3.English

 4. Russian

 5.Algebra

State voluntary lesson-34 hours, Optional lesson –0.5    Total : 34.5 hours

8-“A” Class       Class teacher: Rahmatova Mavjuda

Monday

1. Geography

2. PI

3. Algebra

4. JAHON TARIX

5 KIMYO

 

SESHANBA

1. FIZIKA ALGEBRA

2. HUQUQ BILIM

    ASOSLARI

3. GEOMETRIYA

 4. INGLIZ TILI

5. ONA TILI

6 ADABIYOT

7 INFORMATIKA(1-g)

 

CHORSHANBA

1. JISMONIY TARBIYA

2. ALGEBRA

 3. ODAM SALOMATLIGI

4. FIZIKA

5. ONA TILI

6. INGLIZ TILI

7 . SOG`LOM AVLOD

PAYSHANBA

1 TARIX ONA TILI

2. ODAM SALOMATLIGI

3 ONA TILI

4. INGLIZ TILI.

5. ADABIYOT.

6.RUS TILI

 

JUMA

1.TARBIYAVIY SOAT

2. GEOGRAFIYA

3. IQTISOD BILIM   

     ASOSLARI

4. GEOMETRIYA

 5. CHIZMACHILIK

6 . MEHNAT 

7 INFORMATIKA(2-g)

SHANBA

1. ALGEBRA

2. KIMYO

3 JAHON TARIX

4 . RUS TILI

5 MILLIY ISTIQLOL G’OYASI

Davlat ixtiyoridagi soat-34 soat,   Fakultativ soat –0.5       Jami : 34.5 soat

8-“B” SINF               Sinf rahbari:Xudoyberganova Gulsara

DUSHANBA

1. KIMYO

2. MILLIY ISTIQLOL

     G’OYASI

3.TARIX

4. ODAM SALOMATLIGI

5.  INGLIZ TILI

6.INFORMATIKA(1-g)

SESHANBA

1. TARIX

2 FIZIKA

3. INGLIZ TILI

4. GEOGRAFIYA

5 GEOMETRIYA.

6.RUS TILI

7.HUQUQ BILIM ASOSLARI

CHORSHANBA

1. ADABIYOT

2. INGLIZ TILI

3.ALGEBRA

4 ODAM SALOMATLIGI.

5.GEOMETRIYA.

6.JISMONIY TARBIYA

 

PAYSHANBA

1. GEOGRAFIYA

2. TARIX

3 JISMONIY TARBIYA

4 KIMYO

5.  MEHNAT

6.ONA TILI

7.RUS TILI

JUMA

1.TARBIYAVIY SOAT

2. ONA TILI

3. FIZIKA TARIX

4. ADABIYOT.

5 GEOMETRIYA.

6.INFORMATIKA(2-g)

SHANBA

1.IQTISOD BILIM

ASOSLARI

2. ALGEBRA

3.ONA TILI

4. CHIZMACHILIK

5. SOG`LOM AVLOD /

 

Davlat ixtiyoridagi soat-34 soat, Fakultativ soat –0.5         Jami : 34.5 soat    

9-“A” SINF    Sinf rahbari:Xabibova Feruza

DUSHANBA

1 ALGEBRA

2. KIMYO

3. JISMONIY TARBIYA

4. FIZIKA

5. TARIX .

6. INGLIZ TILI

 

SESHANBA

1 GEOGRAFIYA

2. GEOMETRIYA

3. ADABIYOT

4. RUS TILI/ INFORMATIKA

4. INGLIZ TILI.

 5. ALGEBRA

 

CHORSHANBA

1 BIOLOGIYA

2 RUS TILI/ INFORMATIKA 3.ONA TILI

4. ADABIYOT

5. INGLIZ TILI.

5. FIZIKA

6. RUS TILI/ INFORMATIKA

PAYSHANBA

1 ONA TILI

2. ADABIYOT

3. KIMYO.

4.HUQUQ BILIM ASOSLAR

5. TARIX

6.GEOGRAFIYA

JUMA

1.TARBIYAVIY SOAT

2. GEOMETRIYA

3. RUS TILI/ INFORMATIKA

4. FIZIKA

5. MILLIY ISTIQLOL

   G’OYASI

6. TARIX

 7. PREZIDENT ASARLARI

SHANBA

1 CHIZMACHILIK.

2. JISMONIY TARBIYA

3. IQTISOD BILIM ASOSLARI

4. BIOLOGIYA .

5. ALGEBRA

6. MEHNAT

 

Davlat ixtiyoridagi soat-36 soat,    Fakultativ soat –1           Jami : 37 soat 

9-“B” SINF               Sinf rahbari:Qodirova Gulsara

DUSHANBA

1.    TARIX

2.    ALGEBRA

     3.  BIOLOGIYA

    4. KIMYO

    5.JISMONIY TARBIYA

  6. GEOGRAFIYA.

 

SESHANBA

1. GEOMETRIYA

2. INGLIZ TILI

3. FIZIKA

4.TARIX

5. MILLIY ISTIQLOL      

   G’OYASI ONA TILI

6. ONA TILI

 

CHORSHANBA

1. ONA TILI

2. ADABIYOT

3.  RUS TILI/ NFORMATIKA

 4. ALGEBRA

5. BIOLOGIYA

6.RUS TILI/ INFORMATIKA

7.MEHNAT

 PAYSHANBA

1. INGLIZ TILI

2 GEOGRAFIYA

3.ONA TILI

4. ADABIYOT

5. HUQUQ BILIM ASOSLARI

6.TARIXI

JUMA

1.TARBIYAVIY SOAT

2. RUS TILI/ INFORMATIKA

3. GEOMETRIYA ALGEBRA

4. RUS TILI/ INFORMATIKA

5. FIZIKA

6. PREZIDENT ASARLARI

7. CHIZMACHILIK.

SHANBA

1. INGLIZ TILI

2. IQTISOD

3. KIMYO

4. ALGEBRA

5. TARIXI

6.  DIN TARIXI

 

Davlat ixtiyoridagi soat-36 soat,  Fakultativ soat –1           Jami : 37 soat